Esim - E-sim Vadisi Part 1
Login:
Password:

Forgot password Register

Article


39
E-sim Vadisi Part 1 (Political)
Posted 4 years ago by
muhammet5454    
Report


Bu puslu E-sim Vadi’sinde kişi kurum ve olaylar tamamen hayal ürünü olup gerçeği yansıtmamaktadır.


Okurken dinlemeniz için

Sizlere kendimi tanıtayım. Ben muhammet5454 , Şili mafyası haraç vermedim diye ailemi katletmeden öncesine kadar kendi halinde bir tüccardım. Sonrasında intikam arayan bir adam oldum. Başta bir silah alıp hepsini öldürmek istedim. Başarısız olma ihtimalim beni vazgeçirdi. Ben de yardım istemeye gittim. O’na, Don IvanMarovic Corleone’ye. Tek istediğim intikamdı. Ancak kendimi olayların merkezinde buldum. Şimdi sizlere başımdan geçenleri en başından tek tek anlatacağım.

O zamanlar hızla büyüyen Şili mafyasının karşısında tek bir kişi durabiliyordu. Don IvanMarovic Corleone. Tam bir aile mafyasıydılar. Oğlu Emir Timur Corleone benden sık sık alışveriş yapardı. Başımdan geçen elim olaydan sonra, öfkem sakinleyince soluğu onun yanında aldım.

Başımdan geçenleri anlattım. Benim sakin olmamı, bu işi bir şekilde çözebileceğimizi söyledi. Ve büyük bir hızla Don IvanMarovic Corleone'nin yanına gittik. Kısa bir tanışmadan sonra bir kez daha başımdan geçenleri anlattım.

Ivan bana açık sözlü olacağını söyledikten sonra “Şili mafyası ile biz de artık savaşın ucundayız." dedi. Büyük bir mutluluk, aynı zamanda bir o kadar da tedirginlikle onu dinliyordum. "Ancak senin şahsi intikamını neden alayım?” diye sordu. Bir anda dondum. Aklıma gelen tek şey vardı. Onu söyledim. “Sizin için her şeyi yaparım efendim.”. Ivan karizmatik gülüşünü attıktan sonra yanıma geldi. Elini omzuma koydu ve bana

Bu olaydan 1 hafta sonra ilk çatışmalar başladı. Corleone ailesinden buluntu16 ile ilk vazifemi almıştım. Şili mafyasının haraççılarından ve benden de haraç istemeye defalarca gelen Burkincan ’ı öldürecektik. Saat 01:00 gibi haraç alacağı barda erketeye yattık. Burkincan içeri girip işletme sahibinin odasına geçerken arkasından takip ettik. Odaya girer girmez buluntu16 sırtına silahı dayayıp “Kıpraşma ç*künden değil direkt böbreklerinden işetirim seni” dedi. Çok beklemeden ipi elime dolayıp Burkincan ’ın boynuna doladım.

Sonradan eski SAT komandosu olduğunu öğrendiğimiz, dalışlarda nefes tutma rekoruna sahip Burkincan ’ı güç bela boğduktan sonra mekandan apar topar çıktık. Art arda gelen operasyonlarla Şili mafyasını epey sindirmiştik. Cevap vermek şöyle dursun savunma bile yapamıyorlardı. Mafya olmak hoşuma gitmeye başlamıştı. Birlikte yenen akşam yemekleri, ortak operasyonlar, yeniden aile gibi hissetmeye başlamıştım. O geceye kadar…


Paltomu almış kahveden çıkmıştım. Tek başıma arabama doğru yürüyordum. Corleone köşküne dönecektim. Aniden sert bir yumruk yedim. Yere yığıldığımda art arda gelen tekmeler yüzümde ve bedenimde şok etkisi yaratmıştı. Bir anda refleksle elimi belime attım. Silahımı rastgele ateşledim. Darbeler kesildiğinde hızlıca arabama atlayıp çalıştırdım ve Corleone köşküne sürdüm. Araçla bahçeye girdiğimde evde panik olduğunu fark ettim. Hızlıca arabayı yanaştırıp eve girdiğimde Kemal Dervish ağlayarak BGE ’ye bir şeyler anlatıyordu. “Neler oluyor?” diye sorduğumda “Don IvanMarovic Corleone saldırıya uğramış” dedi. “Ne?? Nasılmış? Kim var yanında?” diye telaşla sordum. “ buluntu16 yanındaymış.Pazara çıkmışlar. O esnada Şili mafyası pustukları yerden ateş açıp hızla kaçmış. buluntu16 ile hastaneye gidiyorlar. Emir Timur bana adam toplayıp hastaneye gelmemi söyledi” diye yanıt verdi.
“Osman nerede?”
“O beni beklemden apartopar çıktı”
O esnada çalan telefonla hepimiz irkilmiştik. Sakince telefona yaklaşıp ahizeyi kulağıma götürdüm. Tek temennim Baba’dan kötü haber gelmemesiydi. Evet haber Baba’dan değildi. Emir Timur Corleone’yi yolda Şili mafyası önünü kesmiş ve çapraz ateşle taramıştı. Şili suskunluğunu çok şiddettli bozmuştu. Şili mafyası yeniden aile duygumu katletmişti. Bu kez gidecek bir yerim de kalmamıştı. Bu savaş artık benim için kaçınılmazdı. Ancak Baba yaralı, Osman ise ağır yaralıydı.


Peki ben şimdi ne yapacağım?...

Devam edecek...


Emir Timur 'nun büyük katkılarıyla... Teşekkürler...

Kendime sevgilerle muhammet5454 eline sağlık karşim :*

Next article:
E-sim Valley Part 1 | English Version (4 years ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Xena | Mega | Arcadia | esim political game
PLAY ON