Esim - Zafer Partisi Basın Bildirisi
Login:
Password:

Forgot password Register

Article

samuelerto


Redactor

87


This article was edited by moderator golani13
Reason: removed rl politic part

23
Zafer Partisi Basın Bildirisi (Political)
Posted 1 year ago by
samuelerto    
Report


Kıymetli dostlarım kıymetli kardeşlerim,
Son olayların dışında kalan biri olan sevgili killermehi ile shoutlarda konuştuğumu gören kendi ülkesindeki iç savaşı kaybedip Türkiye'mize sığınan bir mülteci yine ses çıkarmaya haklıymış gibi mesajlar yazmaya başladı.Tüm konulara son kez değinmeden önce yüce Türk milletine söylüyorum rahat olun, endişe etmeyin vakti saati geldiğinde hepsini zafer turizm ile geldikleri yere göndereceğiz.Biz TR'ye döndükten sonra ilk sürtüşmeler TR vatandaşı 2 kişi Litvanya side vurduğu anda gelip "Litvanya size saldırmak istiyo zor tutuyoruz" sözü ile başladı. Sonradan da öğrendik ki adamları litvanya cephesine Oğuz göndermiş O dönem TR'ye geçmiş güçlü bir birlik yoktu. Elereo ve tayfası, kraltr ve ben vardık mültecilerin arkadaşı olarak gelen. Dedik ki saldırabilirler arada kalmayın. Biz eğlence için geldik problem değil. Kabul etmediler. Sonra günlerce discordlarında saatler süren tartışmalar yaptık. Her fırsatta bizi küçük gören sizi ezeriz. Sizi sileriz ama silmiyoruz diyen mültecilere dedik ki silin. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi mülteciler oyunda da ajitasyon yapmanın bir yolunu buldu ve üzerimize YUNAN SİZİ BİZE SALDIRTTIdamgasını yapıştırdı. Onlar bu saçmalığı ortaya atarken biz ne yaptık ? İran'a dow verdik gürcüyü aldık. E-sim'in en büyük Türk düşmanı "Bundan sonra Türkler neredeyse onlara karşı savaşıcam" diye discorda yazdığı için Azerbaycan RW'sini kazandırıp Azerbaycan'ı özgür kıldık. Sonra yetmedi NAP'ı bozup tekrar dow verdik. Tekrar Nap yapıldı bu sefer Ermenistan'ın yarısını ve Azerbaycan'ı aldık Yunandan. Ne güzel Yunan yanlılığı dimi. Coa seçene kadar 2 büyük savaşımız var ikisi de yunan karşıtı. Bununla bitti mi ? Bitmedi. İran savaşında bize karşı yaptıklarından dolayı döndük günlerce Cezayir'e karşı aslanlar gibi savaştık. RW'ler kazandık.

Sonra ne oldu?
Mültecilerin göz bebeği Litvanya rusya'yı kaybetti. Ukraynada köprüyü kaybetti. En doğal hakkımız Kırım'ı alalım dedik. Net savaş kararı da çıkmamıştı. Mültecilerin başındakiler yine geldi. Siz bizim yerimize nasıl saldırırsınız bizden izin almadan. Yine alttan aldık. Türkler TR'ye gelsin istiyorduk iktidarımız sürecince bir tek Türk birliğine sallamadık. Mültecilerin başı dedi ki yunanı bırakır sabaha kadar TR ile uğraşırım. Ona da eyvallah dedik uğraş. Blackline banlanmıştı hesabım açılırsa 7/24 RW açıp TR karşısı vurucam dedi. Vur kanka sıkıntı yok dedik. Aramız bozulmasın diye her şeyi yaptık ama mültecilere yaranamadık.

Onlar bizi bu kadar tehdit ederken ne yapacaktık? Elimiz armut toplamayacaktı o ana kadar birliğe girmek istemiyorduk. Kartabon yeni birlik kurmak istiyordu 3. bir taraf . Varian, Barba yunan side geçmek istiyordu. Ben o ana kadar tarafsız kalmak istiyordum. Yunan Çek birbirine girsin birbirlerini yıpratsınlar ve biz ortaya çıkıp yükselelim. Buna da ayar oldu baş mülteci Biri de Çek side geçmemizi istiyordu sonradan öğrendik ki ekonomi bakanımız adamlar için çalışıyormuş. Multisi farklı biri gibi aramıza gelmiş. Biz karar vermeye çalışırken Barba bir gece rw açıp Litvanya karşısı savaştı. Loglar ortada üşenmeyen çıksın baksın sorun çıkmasın diye vurulan tüm dmg'ı ödedik. Başkasına da bırakmadık kendi birliğimiz ile ödedik. Başından beri kazanmak benim umrumda değil e-sim benim için önemli değil biz reelden arkadaşız diyen adamlar ne olduysa bu noktadan sonra bize düşman oldular. Arada bize ettikleri hakaretleri dillendirmiyorum bile. Bize söven adamlar ile oynuyorsunuz başlığı altında demediklerini bırakmadılar.

Sonuç olarak,
Yukarıda anlatılanlardan sonra mültecilerle aramız bozuldu. Yeni server açıldı TR'de aktiflik düştü neredeyse aktif bir ben kaldım başladığım ekipten. Beta52 başkan olmak istediğini söyledi. Başından beri bizimleydi olsun dedik. Bir kısmı mültecilerin dostu bir kısmı kendi arkadaşı seti bile olmayan insanları q5 weplerle suplayıp Gürcistan'a saldırdı. 15-20k arası wep yedi sırf dmg'ı artsın diye. Bu olaydan sonra Kraltr'ye bu çocuğu discordtan at dedim. Atmadı. İyi dedim benim için Tr serüveni bitmiştir.

Daha önce beraber TR'den çıkışımız ile birebir aynı şekilde TR'den çıktık. Akıncılar Bob cw açmak için geldiğinde Welts Ashina vd. TR'yi terk etme kararı almıştık. Müttefiklerimizi satmamak için onların ülkesine geçmiştik. Biz de müttefiklerimizi satmamak için Yunanistan'a gittik. Mülteciler TR'ye dönene kadar Yunanistan TR karşısı ne bir shout attı ne bir hit vurdu. Mülteciler TR'ye geldiler ve Yunanistan'ın coa'sına saldırdılar. Yaşanan bu gelişmeden sonra yunan en doğal hakkını kullandı ve müttefiki korudu. Biz de yaptığımız ittifakın gereği olarak Türkiye karşısı savaşa girdik. Biz Türkiye düşmanı olduğumuz için Türkiye karşısı savaşmıyoruz. Biz yaptığımız ittifaka saygı duymayanlar yüzünden ittifakta Türklerin onurunu korumak için müttefikimizin yanında savaşıyoruz.

Bu mültecilerin dilinde bir yalan var Broken'ı sevindiriyorsunuz Loukas'ı sevindiriyorsunuz diye. Broken TR'yi bırakmayı hepimizden daha çok istiyor. Biz bunun için bir şart öne sürüyoruz. Mülteciler geldikleri yere geri dönsün, yönetim mültecilerin etkisinden bağımsız birilerine geçsin. TR zaten özgür olacak.

Bir gram politika bilmeyen, bir gram stratejiden anlamayan, ne kadar Türk varsa TR'ye davet edicez kimseye kapıyı kapatmayacağız düsturu ile yola çıkan bir hükümeti dahası 10 yıllık e-sim tarihinde dost düşman kimseyle konuşmayı kesmemiş beni, dostumken kaybedecek kadar ne yaptığının farkında olmayan mültecileri tebrik ediyorum. Bugün sizler sayesinde Dünyanın farklı ülkelerinden bir sürü dostum oldu.


Dediklerimi yalanlarsanız ve üşenmezsem hepsinin ss'ini tek tek paylaşırım. Çok şükür yapıp yapmadım dediğim yapmayıp yaptım dediğim hiçbir şey olmadı. Çok şükür bu oyun umurumda değil dedim bu oyunda yaptığı bir şey yüzünden hiçbir dostumla tartışıp kavga etmedim. Bu saatten sonra benim değişmeye niyetim yok ama siz dilerseniz semazen olabilirsiniz.

Saygılarımla.Previous article:
Bye Bye 403 Forbidden (2 years ago)

Next article:
Announcement about TR-GR Alliance[EN] (1 year ago)

ESim
or
Register for free:
Only letters, numbers, underscore and space are allowed (A-Z,a-z,0-9,_,' ')
Show more

By clicking 'Sign Up!', you agree to the Rules and that you have read the Privacy Policy.

About the game:


USA as a world power? In E-Sim it is possible!

In E-Sim we have a huge, living world, which is a mirror copy of the Earth. Well, maybe not completely mirrored, because the balance of power in this virtual world looks a bit different than in real life. In E-Sim, USA does not have to be a world superpower, It can be efficiently managed as a much smaller country that has entrepreneurial citizens that support it's foundation. Everything depends on the players themselves and how they decide to shape the political map of the game.

Work for the good of your country and see it rise to an empire.

Activities in this game are divided into several modules. First is the economy as a citizen in a country of your choice you must work to earn money, which you will get to spend for example, on food or purchase of weapons which are critical for your progress as a fighter. You will work in either private companies which are owned by players or government companies which are owned by the state. After progressing in the game you will finally get the opportunity to set up your own business and hire other players. If it prospers, we can even change it into a joint-stock company and enter the stock market and get even more money in this way.


In E-Sim, international wars are nothing out of the ordinary.

"E-Sim is one of the most unique browser games out there"

Become an influential politician.

The second module is a politics. Just like in real life politics in E-Sim are an extremely powerful tool that can be used for your own purposes. From time to time there are elections in the game in which you will not only vote, but also have the ability to run for the head of the party you're in. You can also apply for congress, where once elected you will be given the right to vote on laws proposed by your fellow congress members or your president and propose laws yourself. Voting on laws is important for your country as it can shape the lives of those around you. You can also try to become the head of a given party, and even take part in presidential elections and decide on the shape of the foreign policy of a given state (for example, who to declare war on). Career in politics is obviously not easy and in order to succeed in it, you have to have a good plan and compete for the votes of voters.


You can go bankrupt or become a rich man while playing the stock market.

The international war.

The last and probably the most important module is military. In E-Sim, countries are constantly fighting each other for control over territories which in return grant them access to more valuable raw materials. For this purpose, they form alliances, they fight international wars, but they also have to deal with, for example, uprisings in conquered countries or civil wars, which may explode on their territory. You can also take part in these clashes, although you are also given the opportunity to lead a life as a pacifist who focuses on other activities in the game (for example, running a successful newspaper or selling products).


At the auction you can sell or buy your dream inventory.

E-Sim is a unique browser game. It's creators ensured realistic representation of the mechanisms present in the real world and gave all power to the players who shape the image of the virtual Earth according to their own. So come and join them and help your country achieve its full potential.


Invest, produce and sell - be an entrepreneur in E-Sim.


Take part in numerous events for the E-Sim community.


forum | Terms of Service | Privacy policy | Support | Wikia | Alpha | Luxia | Primera | Secura | Suna | Xena | Mega | Arcadia | esim political game
PLAY ON